Filmová promítání příští týden (12. - 18. 1. 2015)

11.ledna 2015, 00:28

Filmový klub Studentské rady La Strada Vás zve na promítání filmu SUNSET BOULEVARD (Billy Wilder/USA/1950/115 min.).

Promítání proběhne v úterý 13. ledna od 19:00 na hlavní budově FF UK v kanceláři Studentské rady FF UK (místnost č. 2).

Hollywood 30. léta. Mladý a neúspěšný scénárista Gillis se náhodou ukryje v domě stárnoucí hvězdy němého filmu Normy, která nepřestává snít o návratu na stříbrné plátno. Uzavřou spolu dohodu, která by měla vynést slávu oběma.
Film Sunset Blvd. patří k tomu nejlepšímu z klasické hollywoodské kinematografie. Je jejím produktem, ale zároveň s vtipem odkrývá technické zázemí této továrny na sny a příběh odvíjí od ryze filmových témat, jako je např. přechod ke zvuku. To vše v atmosféře výrazně ovlivněné poetikou filmu noir, kterou si legendární režisér Billy Wilder (Ztracený víkendNěkdo to rád horkéNa titulní straně...), vyzkoušel už v jednom z předchozích filmů Pojistka smrti.

Odkaz na trailer (měl by to být originální z toho roku 50 a je to sranda):

Religionistický filmový klub uvádí film Velké ticho (Die große Stille). Režie: Philip Gröning, SRN/Francie/Švýcarsko, 2005, 162 min.

Když Philip Gröning v roce 1984 požádal klášter Grande Chartreuse o povolení zde natáčet, dostalo se mu odpovědi, že mniši ještě nejsou připraveni. Začít mohl až po šestnácti letech.
Do kontrastu k modlitbám je postavena práce, jako protiklad k nebi leží půda. I mniši se samozřejmě baví, při nedělní procházce se kloužou na sněhu, pokřikují na sebe a smějí se. Celým filmem prochází motiv plynutí času: Film začíná a končí zimou, roční období uvádějí série přírodních obrazů.
Slovo k úvodu pronese Tobiáš Kolmačka.

Promítání proběhne v pondělí 12. ledna od 18:00 na hlavní budově FF UK, místnost č. 131.

Více na: https://www.facebook.com/events/754554094599133/