Přednáška: Říct to dětem (6. 6. 2018)

1.červen 2018, 11:57

Projekt "Říct to dětem" vznikl pod hlavičkou sdružení Mamma help, jehož cílem je poskytovat poradenství nově diagnostikovaným pacientkám s rakovinou prsu prostřednictvím osobní zkušenosti žen, které nemocí samy prošly. V poslední době poskytuje poradenství také rodinám, které si nevědí rady s tím, jak o nemoci matky informovat děti. Na základě zkušeností, do kterých se děti dostávaly ve škole (sociální izolace, neschopnost s dětmi o situaci adekvátně hovořit), vznikl nápad na šíření osvěty v pedagogickém prostředí.

Zajímá-li Vás toto téma v osobní rovině, či byste uvítali doporučení odborníka, jak s dětmi o nemoci mluvit z pozice učitele nebo jiného pedagogického pracovníka, přijďte si poslechnout Mgr. Marii Zemanovou, která pracuje jako psychoterapeutka v tomto projektu. Dozvědět se můžete například, jak vše kolem nemoci a změn, které s sebou přináší, citlivě vysvětlit, neublížit přitom a ani nestrašit, prostě, jak “to” říct dětem…

Těšíme se s Vámi na viděnou 6. 6. v 18:00 v Celetné 20 v místnosti 139!

Spolek Scholé