Diskuze: Diskuze o podmínkách pro rodičovství na Univerzitě Karlově (14. 5. 2018)

12.května 2018, 05:41

Diskuze pořádaná Feministickou společností UK je věnována každodenním bariérám, na které naráží rodiče, kteří na Univerzitě Karlově studují nebo akademicky působí. Těšit se můžete na spektrum řečníků a řečnic od pregraduálních studentů až po činovníky Univerzity, kteří budou prezentovat různé úhly pohledů na to, jak skloubit rodičovství a studium či akademickou dráhu na UK. Cílem diskuze je identifikovat praktická opatření, která by rodičům na Univerzitě ulehčila život.

Akce je vhodná nejen pro rodiče, ale i pro jejich děti, jejichž hlídání bude zajištěno v herně. Pokud máte o hlídání zájem, napište nám!

Zatím potvrzení hosté:
1. Vít Zdrálek je rodičem a doktorem působícím na Ústavu hudební vědy FF UK.

2. Eva Fouani je studentkou bakalářského oboru hungaristiky, svobodnou matkou a koordinátorkou dětského koutku na FF UK.

3. Jana Segi Lukavská studuje postgraduálně dějiny české literatury a teorii literatury na FF UK, je zakladatelkou skupiny Rodiče na FF UK.

4. Zuzana Andreska studuje právo a magisterský obor gender studies na FHS UK. Příští rok se zúčastní spolu se svou rodinou výjezdu do holandského Utrechtu v rámci programu Erasmus.

5. Hana Tenglerová se věnuje analýze vědních politik z genderové perspektivy, studiu dopadů vědních politik na genderovou rovnost a tvorbě návrhů na opatření pro eliminaci diskriminačních praktik ve vědě.

Diskuze se koná v pondělí 14. května od 16:00 v prostorách Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1).

Více informací viz https://www.facebook.com/events/248594415880682/.