Akce: Předmajáles – Mluvení do větru (22. 3. 2016)

20.března 2016, 02:21

Studentský Majáles a Do Větru Vás zvou na akci Předmajáles – Mluvení do větru.

Pohrdáš vypointovanou zábavou a květnatými slovními obraty? Stává se ti, že když ti osoba, ke které směřuje tvůj platonický kompas, visí na rtech, znamená to ve skutečnosti, že umí usnout s otevřenýma očima? Jsou tvými performerskými inspiracemi vyučující, které lidově nazýváme uspávači hadů? Máš posunutý žebříček radostí a strastí během veřejného vystupování a zájem obecenstva, neřkuli smích, jsou ti spíše trestem než odměnou? Hovoříš rád naprázdno, do větru? Nesnášíš tenhle větvitě řádivý úvodní odstavec?

Pak super! Přihlas se na soutez@majalesstudentu.cz do Majálesové soutěže v disciplíně Mluvení do větru a přijdi v úterý 22. 3. příhodně do kavárny Do Větru. Máš-li zájem, dej vědět a stihni tu přihlášku (nejlépe) do soboty 19. 3., prosím.

Jak to bude probíhat? Co si nachystat? – Jelikož otevírací doba kavárny je omezená, je nutno se omezit i se svou obstrukcí zábavy, a to na zhruba 5 minut/účastník. (Podle počtu přihlášených s tím ale můžem trochu pohnout, rozumíme si?) Příspěvek by měl jiskřit nudou, na druhou stranu ale nesmí spočívat v mlčení, vydávání primitivních zvuků a citoslovců, počítání či prostém uvádění výčtů. Jinými slovy, nejde o jednoduché popírání šoumenstvím ani o propagaci vulgární nudy, leč o složitou disciplínu Mluvení do větru.

Vše bude hodnotit odborná porota, která ve spolupráci s diváky vybere nejplanějšího rétora či rétorku. A samozřejmě, ti nejlepší si odnesou ceny, které jistě podnítí další zájem soutěžících o zlepšování v naší disciplíně. Složení poroty i ceny se dozvíte postupně.

Příjemnou nebavku a těšíme se na soutěžící i diváky!

Akce se bude pořádat v úterý 22. března 2016 Do Větru (Za Zahradou 5, Praha 6) od 19:30 hod.

Více na: https://www.facebook.com/events/119831965075412/