Kritický klub: Kolaps a regenerace (10. 3. 2016)

5.března 2016, 23:31

Spolek studentů historie FF UK Vás zve na Kritický klub: Kolaps a regenerace.

V poslední době zaznamenává mezi širokou veřejností velký úspěch řada kolektivních monografií, jejichž editory jsou prof. Miroslav Bárta a prof. Martin Kovář. Publikace Kolaps a regenerace, Povaha změny a Dějiny a civilizace (v současné době se k vydání připravuje další díl této série) si kladou za cíl jak podat nové zpracování dějin lidstva, tak popsat úpadkové procesy v lidských společenstvích. Mezi přispěvateli jsou odborníci z celé řady oborů, například klimatolog Václav Cílek, filozof Miroslav Petříček, jaderná fyzička Dana Drábová či historik umění Jan Royt.
Proč mají knihy takový úspěch? Jaké je místo diskurzu kolapsů v modernitě? Skutečně hrozí naší civilizaci zhroucení? Těmto a dalším otázkám se budeme věnovat v Kritickém klubu Spolku studentů historie FF UK: Kolapsy a regenerace.

Diskutovat budou editoři série Miroslav Bárta a Martin Kovář, politolog Ondřej Císař a sociolog i komentátor Stanislav Biler. Moderace se ujme Dušan Radovanovič.

Kritický klub proběhne ve čtvrtek 10. března 2016 na hlavní budově FF UK (nám. Jana Palacha 2, Praha) od 19:00 hod. v místnosti číslo 200.

Více na: https://www.facebook.com/events/1068048329918823/