Seminář: Virtuální hospitace aneb Jak poznat dobrého učitele? (19. 5. 2015)

17.května 2015, 01:10
19. května: Virtuální hospitace aneb Jak poznat dobrého učitele?
Virtuální hospitace jsou videotréninkem v praxi v podobě záznamu autentických hodin s expertním rozborem.
Program povede Tomáš Pavlas, odborný pracovník NÚV a ČŠI.
Setkání proběhne od 17:00 do 19:00 na adrese Staroměstské náměstí 4, Praha 1.

Co je Edupoint? EDUin založil Edupoint – místo v centru Prahy, kde chceme každé úterý „mluvit o vzdělávání“. Propojovat na jednom místě různé aktéry ve vzdělávání, umožnit jim vzájemně diskutovat, zprostředkovávat nejnovější trendy, získávat kontakty. Sídlíme v historickém domě na Staroměstském náměstí v prostorách Skautského institutu.

Od počátku jsme nechtěli opominout ani studenty pedagogických fakult a lektory či pracovníky s mládeží , pro ně je určen formát Peďák+. Nemáme žádnou ambici konkurovat výuce na fakultách, chceme pomoci doplnit zkušenosti z praxe. Již proběhla dvě setkání – beseda s ředitelem gymnázia o tom, jaké absolventy školy potřebují a co po nich požadují a na druhém setkání projekce dokumentu z roku 1997 Škola demokracie?, po níž následovala beseda s tvůrcem filmu Tomášem Škrdlantem o tom, kam jsme se od té doby ve školství posunuli.