Přednáška: Film a televize sociologickýma očima. Ženské hrdinky v amerických historických seriálech (14. 1. 2015)

11.ledna 2015, 00:49

Středa 14. 1. od 18.00, Akademické konferenční centrum (Husova 4a, Praha 1)

Jana Jedličková: Ženské hrdinky v amerických historických seriálech

Analýzy televizních obsahů ukazují, že v seriálech je obecně méně ženských postav než těch mužských a jejich charaktery jsou plošší a méně různorodé. Pokud se ženám někde dostává více prostoru, je to v žánrech, které zobrazují „nereálné“ prostředí, tedy ve fantasy a science fiction. Časy se však mění a televizní producenti angažují více ženských postav i do žánru historického seriálu. Jana Jedličková ve své přednášce poukáže na pozvolnou proměnu reprezentací ženských postav v amerických historických seriálech, ve kterých se pomalu proměňují zaběhlá schémata pod tíhou potřeby konkurovat na mediálním trhu.

Více o přednáškovém cyklu Film a televize sociologickýma očima na: http://soc.cas.cz/akce/film-televize-sociologickyma-ocima

Vstup je volný a zváni jsou všichni. Svoji účast, je-li to možné, prosím potvrďte na facebooku: www.facebook.com/events/521111948033806/?ref=22