Přednáška: Film a televize sociologickýma očima. New Queer Cinema (10. 12. 2014)

7.prosince 2014, 01:08

Středa 10. 12. od 18.00, Akademické konferenční centrum, Husova 4a Praha 1

Eva Chlumská: New Queer Cinema

V roce 1992 použila filmová kritička B. Ruby Rich termín New Queer Cinema, jímž pojmenovala filmy, které se v té době začaly objevovat v programech nezávislých filmových festivalů. Ačkoliv tvůrci a tvůrkyně těchto filmů nevytvořili žádný společný manifest, obsahovaly jejich filmy řadu podobných rysů, z nichž nejvýraznějším byl nesmlouvavý a přímý pohled na sexuální minority. Eva Chlumská ve své přednášce popíše charakteristiky a dějiny hnutí New Queer Cinema a nastíní jeho vliv na především americkou kinematografii. Přednáška bude doplněna ukázkami z filmů předních tvůrců a tvůrkyň New Queer Cinema.

Více o přednáškovém cyklu Film a televize sociologickýma očima na: http://soc.cas.cz/akce/film-televize-sociologickyma-ocima

Vstup je volný a zváni jsou všichni. Svoji účast, je-li to možné, prosím potvrďte na facebooku: www.facebook.com/events/521111948033806/?ref=22