Představení knihy: Koncepty a dějiny. Proměny pojmů v současné historické vědě (30. 10. 2014)

26.října 2014, 00:56

„Historická věda – tak jako každá jiná věda – vyžaduje teoretickou reflexi, která ji umožní nahlížet a překračovat limity její vlastní práce.“

Těmi slovy otevírá autorský kolektiv pod vedením Lucie Storchové publikaci Koncepty a dějin. Proměny pojmů v současné historické vědě.

Jedním z cílů knihy je otevření diskuze o úloze teorie v rámci historiografie. Jako východisko si autoři zvolili analýzu klíčových pojmů oboru.

Cílem akce pořádané Spolkem studentů historie FF UK je otevřít prostor pro diskuzi nad současným stavem české historiografie

a jejího teoretického ukotvení. Jaké jsou předpoklady a cíle publikace? Jakým způsobem může přispět k žádoucí reflexi oboru?

Jak může sloužit odborným historikům a jak studentům historie?

Kromě hlavní editorky knihy Lucie Storchové a jednoho z členů autorského kolektivu Karla Šimy s námi přijdou diskutovat

profesoři Miroslav Hroch a Jiří Štaif.

Akce se koná ve čtvrtek 30. října od 19.30 v Knihovně Jana Palacha - FF UK.