Přednáška: prof. Joseph Yu-shek Cheng: Současná situace v Hongkongu: Kolik autonomie ještě zbývá? (27. 10. 2014)

25.října 2014, 22:32

Ústav politologie a Ústav Dálného východu FF UK ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Jihlava

vás zvou na přednášku, kterou pronese prof. Joseph Yu-shek Cheng (City University of Hong Kong):

Současná situace v Hongkongu: Kolik autonomie ještě zbývá?

Po přednášce bude následovat diskuse.

Profesor Hongkongské městské univerzity Joseph Čcheng patří k předním hongkongským politologům a zároveň k zakladatelům hnutí

Occupy Central, které dnes protestuje proti postupu čínských úřadů směrem k centralizaci a okleštění demokratických principů v Hongkongu.

Byl zakládajícím redaktorem Hongkongského bulletinu sociálních věd a The Journal of Comparative Asian Development.

Zakládal také Asociaci asijských studií v Hongkongu.

Ve své současné aktivitě za autonomii a zachování demokratického systému v Hongkongu hledá inspiraci jak v historii, např.

u československého disentu a sametové revoluci roku 1989, tak u současných západních sociálních hnutí.

Akce proběhne v pondělí 27. října od 20:00 ve velké aule (místnost č. 131) na hlavní budově FF UK.

Více na: http://upol.ff.cuni.cz/aktuality/prednaska-prof-josepha-yu-shek-chenga-soucasna-situace-v-hongkongu-kolik-autonomie-jeste-zbyva.html

Přednáška a následná diskuse proběhne v anglickém jazyce.

Vstup volný.