Volby do Akademického senátu FF UK (21.-23.4.2020)

19.dubna 2020, 14:46

V čase od 11:00 dne úterý 21. dubna 2020 do 16:00 čtvrtka 23. dubna 2020 proběhnou Voltvolby do Akademického senátu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, a to elektronicky prostřednictvím aplikace http://volby.ff.cuni.cz/. Prezentace studentských kandidátů naleznete ZDE a všechny podrobnosti pak jsou k dispozici na stránkách Akademického senátu.

Jako studenti můžete volit až 15 kandidátů. S jakýmikoli dotazy se můžete obracet na volební komisi: volby@ff.cuni.cz.

Volte, je to důležité! Akademický senát fakulty schvaluje fakultní předpisy, dlouhodobý strategický záměr a jeho každoroční aktualizaci, rozpočet, podmínky přijímacího řízení, projednává akreditace studijních programů a má kontrolní roli ve všech klíčových personálních záležitostech, čili jmenování členů vědecké rady, proděkanů, tajemníka fakulty i při průběhu výběrových řízeních na akademické pracovníky. Jednou z jeho nejdůležitějších pravomocí je pak volba děkana, která v nadcházejícím funkčním volebním období proběhne (na podzim 2021).