Workshop: Jak vést bezpečnou diskusi na školách | workshop Hello Czech Republic (6. 11. 2018)

3.listopadu 2018, 21:12

Učíte na ZŠ či SŠ nebo se na to chystáte? Program Hello Czech Republic poskytuje inspiraci a podněty pro vedení bezpečné diskuze o třaskavých tématech, jakými jsou lidská práva, jinakost, identita, uprchlictví apod.

Organizátoři interaktivní formou povzbuzují studenty k hledání vlastního názoru ve spletitém informačním prostoru a posunují samotné učitele, současné i budoucí, ve vlastním i kolektivním přemýšlení nad těmito tématy. Nastíněním metod bezpečné diskuze pracují na konkrétních situacích, které mají potenciál stát se čistě emotivními, vyhrocenými, někdy i agresivními.

V 1,5hodinovém workshopu střiženém na míru vysokoškolským studentům představí, jak program funguje na ZŠ a SŠ, a nechají účastníky je zakusit některé interaktivní prvky.

Obsahově se program dotýká několika zásadních rovin:

• co znamená být jiný, vnímání odlišností
  • integrace v novém prostředí/kultuře
  • přemýšlení nad vlastní kulturní identitou
  • jak pracovat s předsudky a stereotypy
  • kritické myšlení a práce s informačními zdroji

Účast na workshopu je zdarma.

Zájemce prosíme o nahlášení účasti na e-mail Jaroslav.Jirak@ff.cuni.cz, předmět Hello Czech Republic, do 5. listopadu.

Workshop se koná v úterý 6. listopadu od 14:15 na hlavní budově FF UK (nám. Jana Palacha 2, Praha 1) v místnosti č. 304.

Více informací viz https://www.ff.cuni.cz/udalost/jak-vest-bezpecnou-diskusi-na-skolach-workshop-czech-republic/