Výstava: „Profesorská republika. Osobnosti FF UK v meziválečném Československu“ (23. 10. 2018)

20.října 2018, 16:41

Collegium Europaeum FF UK & FLÚ AV ČR připravilo u příležitosti 100. výročí obnovení české státnosti ve formě republikánského a demokratického Československa výstavu, která prostřednictvím biogramů představuje takřka tři desítky mužů a žen spojených svým životem a fakultním angažmá s první republikou. Z pražského univerzitního prostředí vzešli nejen T. G. Masaryk, první prezident republiky, či Edvard Beneš, ministr zahraničních věcí a Masarykův nástupce v prezidentském úřadě. Během dynamického dvacetiletí 1918–1938 se také další pedagogové FF UK významně objevovali mezi politickými představiteli, diplomaty, státními úředníky a veřejnými intelektuály. Záměrem výstavy je připomenout alespoň některé osobnosti reprezentující kontinuitu zdejších intelektuálních tradic, z nichž vyrůstá naše společná česká a evropská identita i přináležitost k západnímu civilizačnímu okruhu.

Výstava začíná v úterý 23. října a potrvá do 30. listopadu. Bude umístěna v přízemí hlavní budovy FF UK (nám. Jana Palacha 2, Praha 1).

Více informací viz https://www.ff.cuni.cz/udalost/vystava-profesorska-republika-osobnosti-ff-uk-mezivalecnem-ceskoslovensku/.