Workshop: Když všechny cesty vedly do Paříže. Umělecká výměna mezi Francií a střední Evropou v 19. století (26. 6. 2018)

23.červen 2018, 19:50

Workshop, otevřený doktorandům, postdoktorandům a mladým badatelům pořádá Francouzský ústav pro výzkum ve společenských vědách (CEFRES) spolu s Ústavem pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (ÚDU FF UK), Národní galerií v Praze (NG) a Ústavem dějin umění Akademie věd České republiky (ÚDU AV ČR). Událost bude zahájena přednáškou profesora Marka Zgórniaka (Ústav dějin umění, Jagellonská Univerzita, Krakov) a doplněna doprovodným programem určeným všem účastníkům.

Záměrem setkání je nahlédnout tradiční téma oboru dějin umění – tedy rozkvět a přitažlivost francouzského uměleckého prostředí – z pozice teorie kulturních transferů. Jedná se tedy především o různé aspekty šíření francouzské kultury v oblasti umění.

Podrobnosti včetně programu jsou k dispozici na stránkách CEFRES.

program v PDF

organizátorkyKristýna Hochmuth (ÚDU FF UK, NG) a Adéla Klinerová (ÚDU FF UK, EPHE, CEFRES)
partneři: CEFRES, ÚDU FF UK, ÚDU AV ČR, NG
datum a místo konání: 26.–27. června 2018,
AV ČR, Národní 3, Praha 1
jazyky: francouzština, angličtina

Více informací viz https://www.ff.cuni.cz/udalost/workshop-kdyz-vsechny-cesty-vedly-parize-umelecka-vymena-mezi-francii-stredni-evropou-19-stoleti/.