Akce: Hybernská studentsko-absolventská (16. 5. 2018)

12.května 2018, 10:04

Ve středu 16. května v čase 16.00–24.00 se v Kampusu Hybernská představí absolventi FF UK v pestrých rolích. Máme mezi sebou politiky, skvělé hudebníky i herce!

Program je určen studentům a absolventům, ale i všem duším spřízněným s Filozofickou fakultou UK. Nebojte se tedy přijít s celou rodinou a vzít své známé (v Kampusu máme velký dvůr, dětský koutek, kavárnu i bar). Vstup na veškeré akce je zdarma.

Program akce:

16.00 Humanitní vzdělání a politická kultura (panelová diskuze)

Jakou roli má a mělo by mít humanitní vzdělání v politické kultuře? Jakou roli má a měla by mít univerzita při utváření politické kultury? Humanitní vzdělání a hodnotové priority v politické kultuře?

V rámci panelové diskuze budou diskutovat absolventi FF UK:

Markéta Pekarová Adamová (poslankyně a místopředsedkyně TOP 09)
Olga Richterová (poslankyně a místopředsedkyně Pirátů)
Ivan Gabal (sociolog, v letech 2013 až 2017 poslanec za KDU-ČSL)
Václav Němec (filozof, FF UK)
Moderuje Michal Stehlík (historik, v letech 2006 až 2014 děkan FF UK)

18.00 Andband (koncert rockové kapely)

+ speciální absolventská guest star JakoHost

(na kytaru hraje absolvent FF UK a její současný proděkan Honza Sládek)

20.30 Radio Ivo: Život nedoceníš (improvizační rozhlasová hra)

Radio Ivo je přenesení rozhlasové hry na divadelní prkna bez jakékoli transformace. Pouze s možností vidět její vznik.

Hrají: absolvent FF UK Petr Marek (Midi Lidi), Johana Švarcová (Kazety), Marian Moštík (Láhor/Soundsystem)

22.00 DJ Gadjo.cz (Radio 1)

…to je atmosféra balkánské svatby, narozeninová pitka Fridy Kahlo nebo živelný karneval v Riu!

Více informací viz https://www.facebook.com/events/196640074465687/.