Projektové řízení Studentské rady FF UK 2018

27.dubna 2018, 15:07

Studentská rada FF UK (dále jen „SR“) vypisuje projektové řízení s dotací 30 000 Kč na podporu projektů spolků a studentů na FF UK. Termín pro podávání projektů je do 11. května 2018.

Postup udělování finančních prostředků:

• Za žádost se považuje řádně vyplněný formulář odeslaný na emailovou adresu sr@ff.cuni.cz. Po skončení projektové uzávěrky se Vám ozve koordinátor projektů, který Vás pozve na projektovou schůzku a zodpoví Vaše případné dotazy.

• U podaných formulářů, které trpí vážnějšími nedostatky, vyzve koordinátor projektů k jejich nápravě nejpozději do dne 15. května 2018. Není-li náprava zjednána, je žádost vyřazena.

• Po uzávěrce projektů bude následovat projektová schůze SR dne 17. května 2018 od 19:00, na níž se SR sejde se všemi žadateli pro osvětlení případných nejasností a také, abychom zjistili, zda projekt ještě platí. Poté SR vybere projekty, které hodlá podpořit, a rozdělí mezi ně avizovanou částku.

Podmínky přidělování finanční podpory:

• Studentská rada upřednostňuje projekty zaměřené na akademickou půdu; v případě podání žádostí o podporu výjimečných projektů jiného charakteru nebo v případě nedostatku kvalitních akademických projektů však vyhoví spíše těmto výjimečným.

•  - Neproplácíme honoráře a odměny organizátorům, telefony, občerstvení, cestovní náklady, ubytování.

•  - Nepřijímáme žádosti o proplácení již uskutečněných či započatých projektů.

•  - V souladu s tím, že součástí obecné podpory studentů FF ze strany SR je propagace, bude SR preferovat alokaci žádaných prostředků jinam, než na hrazení propagace.

• SR zohledňuje následující faktory:

•  - předpokládaný výsledek a dosah projektu

•  - finanční spoluúčast žadatele, resp. další zdroje financování,

•  - nezbytnost získání prostředků od SR pro realizaci projektu,

•  - spolupráci či podporu dalších subjektů,

•  - důvěryhodnost žadatele – např. reference, případná předchozí spolupráce se SR, dlouhodobé zkušenosti v případě, že žadatel již dříve SR žádal o podporu…­, lze to dokládat např. i představení žadatelem dříve zrealizovaných projektů, o nichž podá informace, další okolnosti.

• Při vyplňování formuláře Žádost o udělení finanční podpory se žadatel musí řídit pokyny zveřejněnými na internetových stránkách SR, přičemž do kolonky „předkladatelé projektu“ je nutno vyplnit dvě osoby, z nichž alespoň jedna studuje na FF UK. Kontaktní adresu, telefon a e-mail je nutné uvést u obou předkladatelů. Předkládá-li projekt studentský spolek s právní subjektivitou, je nutné, aby žádost potvrdil statutární orgán spolku.

• Alespoň jeden z předkladatelů projektu se musí zúčastnit projektové schůzky SR, o které bude ze strany SR do 10 dnů od podání projektu informován. Pokud se ani jeden z předkladatelů nemůže na schůzku dostavit, zvolí si za sebe zástupce, který bude projekt na schůzce prezentovat.

• Konkrétní rozhodnutí SR o přidělení peněz danému projektu vychází jednak z informací získaných z podané žádosti o finanční podporu projektu, jednak z průběhu projektové schůzky.

Další detaily k projektovému řízení a formulář viz http://strada.ff.cuni.cz/?page_id=467.