Debata: Rozpravy o skryté reklamě (26. 4. 2018)

20.dubna 2018, 14:55

Dokážete poznat skrytou reklamu na sociálních médiích? A je reklama ve tvorbě youtuberů, blogerů nebo na sociálních sítích snadno rozpoznatelná, nebo k tomu je třeba mít speciální know-how? Jaké jsou marketingové strategie značek, které prostor na sociálních médiích využívají? Není to neetické, když uživateli jsou hlavně děti a dospívající? A je reklama na sociálních médiích nějak (samo)regulovaná?

Tématem skryté reklamy na sociálních médiích se budou zabývat dubnové Rozpravy o českých médiích. V průběhu večera si pustíme konkrétní ukázky, na kterých si budete moct vyzkoušet, jestli skrytou reklamu poznáte, nebo ne.

Hosté:
JAROSLAV KÁBELE, ředitel strategie a rozvoje ČTK, předseda Komise samoregulátora obsahu na internetu SPIR,
DENISA HEJLOVÁ, vedoucí Katedry marketingové komunikace a PR, IKSŽ FSV UK,
PETR SLÁDEČEK, CEO influencer partnerské sítě TUBRR.

Rozpravy moderuje děkanka FSV UK Alice Němcová Tejkalová.

Rozpravy o českých médiích se konají ve čtvrtek 26. 4. od 17:30 hodin v místnosti 215 v budově Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (Smetanovo nábřeží 6, Praha 1).
Pořádá je Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, mediálními partnery jsou Evropská observatoř žurnalistiky | EJO a PRESSpektivy - Budoucnost žurnalistiky.

Vstup je volný, kapacita místnosti dostatečná, pro mimopražské bude zajištěn i stream.

Více informací viz https://www.facebook.com/events/765998400263772/.