Akce: Merkádo v Kampusu Hybernská (25. 4. 2018)

20.dubna 2018, 14:43

Ve středu 25. dubna vytvoří Merkádo malou Latinskou Ameriku v samotném centru Prahy. Festival odstartuje v 11:00 tradičními trhy; následovat bude pestrý program ve všech částech Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1), který akci propůjčil prostory.

Merkádo jsou především trhy, a proto pro vás na nádvoří naši šikovní stánkaři připraví autentické latinskoamerické speciality. Kromě skvělého jídla samozřejmě nebude chybět jihoamerické víno a osvěžující drinky.

V přednáškovém sále odpoledne proběhne ve spolupráci se Střediskem iberoamerických studií FF UK (SIAS) křest knihy Dějiny umění Latinské Ameriky za účasti autorek publikace – historičky a etnoložky doc. Markéty Křížové, Ph.D., a iberoamerikanistky Mgr. Moniky Brenišínové, Ph.D. V galerii bude připravena výstava fotografií studentů ze stejnojmenné soutěže, kterou SIAS pořádal.

V rámci tematického programu promítneme venezuelský dokument Ženy venezuelského chaosu režisérky Margarity Cadenas, který se letos představil na festivalu Jeden svět. Proběhne také moderovaná diskuze, jejímž hlavním tématem bude současná krize ve Venezuele. Účast prozatím přislíbil prof. Josef Opatrný (SIAS) a Clara Gonzáles (Člověk v tísni).

Večer si pak můžete zpříjemnit tančírnou argentinské milongy, která v Kampusu Hybernská probíhá pravidelně. Po tanci na vás bude čekat DJ SET, jehož line-up brzy upřesníme.

Akci pořádá spolek Merkado, z. s., ve spolupráci s Kampusem Hybernská, Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy, Střediskem iberoamerických studií FF UK a Magistrátem hlavního města Prahy.
Merkado, z. s., usiluje o šíření povědomí o Latinské Americe, podporu a propagaci latinskoamerické kultury jako celku i specifik jednotlivých zemí tohoto svébytného koutu světa.

Vstup na akci je zdarma.

událost na Facebooku