Předmajáles: Soudružské Mluvení do Větru (1. 3. 2018)

24.února 2018, 09:13

Vážené soudružky, vážení soudruzi... Nelekejte se, to jsme pouze předmajálesové dění letos pojali historicky. A jelikož začínáme Mluvením do Větru, nemůžeme si tím nepřipomenout rok 1948, rok nástupu éry typicky zábavných a obsažných projevů o stranické práci hydroelektráren či vedoucí úloze dojivosti dělnictva. Jste také tak dobrý rétor nebo údernice point?

Přijďte si se svým tematickým projevem zasoutěžit 1. 3. od 19:30 do kavárny Do Větru (Za Zahradou 5, Praha 6).

A o co vlastně v náročné disciplíně Mluvení do větru jde? Nachystejte si příspěvek v délce okolo okolo 7 minut, který se co nejlépe přiblíží obecnému chápání sousloví "mluvit do větru". Těšíme se tedy především na plané řeči, hovory do prázdna a uspávání hadů. Příspěvek nicméně musí mít obsah, tedy nesmí spočívat na pouhých jednoduchých výčtech či dokonce citoslovcích. No a vzhledem k připomínanému osmičkovému výročí je třeba příspěvky tématicky a slovníkem zahalit do pokrokového jazyka pětiletek a povšechného stachanovství.

Do soutěže se hlásit a s dotazy se na nás obracet můžete na soutez@majalesstudentu.cz.
Těšíme se na hojnou účast jak diváků, tak soutěžících. Vše bude hodnotit odborná porota zasloužilých umělců a pro vítěze jsou nachystány hodnotné ceny.

Více informací viz https://www.facebook.com/events/588018648216761/.

Studentský Majáles