Seminář: Start mladých lidí do dospělého života (21. 2. 2018)

16.února 2018, 13:43

Barevný svět dětí a projekt Služby pro odborníky a veřejnost zvou na cyklus diskusních seminářů, který pro tento rok nese název Témata rezonující dnešní společností. Nejbližší seminář se bude zabývat tématem Start mladých lidí do dospělého života.

Záměrem semináře je postavit možná i trochu do kontrastu pohled odborníků na problematiku dospívání dnešních mladých lidí, ať už vyrůstají v rodinách, či v dětských domovech. Pozvání mezi hlavní hosty přijali: Michal Ďorď ze spolku Vteřina poté, z.s., Dominik Žbánek, pedagog a vychovatel z Dětského domova Dolní Počernice, a Mgr. Jana Jeřábková, pedagožka a výchovná poradkyně z Karlínského gymnázia.

Diskuse s hlavními hosty bude zaměřena na následující podtémata:

• Jaké nástrahy čekají na mladé lidi po opuštění ústavní výchovy/školy?
  • Jak jsou v současnosti připravováni jim čelit?
  • Co se dá zlepšit do budoucna?
  • Co mohou udělat naši diváci, pokud budou chtít podpořit hladký přechod dětí ze školy / ústavní péče do dospělého života?

Diskusními semináři od roku 2018 bude provázet moderátor Filip Šinkner (diskusni.seminare@barevnysvetdeti.cz).

Na diskusní seminář, který je určen pro širokou odbornou i laickou veřejnost, se můžete registrovat pomocí e-mailu na asistent@barevnysvetdeti.cz a ve facebookové události, a to nejpozději do 21. února 2018 do 12:00 hod. Vstupné je dobrovolné. Na předběžné vyžádání mohou účastníci dostat certifikát o absolvování.