Výstava: Nové žezlo FSV UK (19. - 31. 1. 2018)

19.ledna 2018, 11:21

Výstava nových insignií FSV UK

Ve dnech 19. až 31. ledna 2018 se v Křížové chodbě Karolina uskuteční výstava insignií FSV UK. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen nové žezlo, ale i nový talár. Součástí výstavy budou také fotografie dokumentující tvorbu žezla.

Talár pro FSV UK navrhla a ušila Alena Zvolánková, absolventka katedry oděvnictví Univerzity v Liberci a současně také FHS UK. Její taláry již oblékají pedelové rektora UK a dalších fakult Univerzity Karlovy. Pro předání čestných doktorátů připravila také taláry na míru osobnostem, jako jsou například prof. Ivan Damjanov, prof. Nobutaka Hirokawa, prof. Susan Margaret Grasserová či prof. Philip Zimbardo. Talár pro FSV UK je výjimečný tím, že se nejedná o repliku, ale o zcela unikátní návrh, který vznikal ve spolupráci s členy fakulty a tvůrcem žezla, mistrem Olivou.

Celý proces vzniku fakultních insignií představuje kniha „Přísahejme na vlastní”, kterou graficky zpracoval Jan Havel (Belavenir). Publikace je doplněná fotografiemi Sandry Štefanikové a Filipa Lába, některé z nich budou návštěvníci moci vidět i na této výstavě.

Více informací viz https://www.fsv.cuni.cz/aktuality/pozvanka-na-vystavu-nove-zezlo-fsv-uk.