Filmový klub spolku Madžlis: Aminin profil (2015) (12. 12. 2017)

8.prosince 2017, 13:24

Poslední letošní promítání spolku studentů ÚBVA Madžlis na podporu mosulské univerzitní knihovny.

Amina, atraktivní dívka syrsko-amerického původu, začala na počátku arabského jara psát blog, který reflektoval aktuální dění v Sýrii. Už jeho samotný název „Lesba v Damašku“ upoutal pozornost a odkaz na jeden z Amininých prvních příspěvků v amerických novinách zajistil blogu slušnou čtenářskou základnu. Proto když se svět prostřednictvím její on-line přítelkyně dozvěděl o Aminině únosu tajnými službami, mnoho lidí se zapojilo do kampaně za její propuštění. Co se na počátku jeví jako příběh o osobní odvaze lesbické aktivistky, změní se kvůli několika nečekaným zvratům v originální přípěvek do debaty o síle sociálních sítí, které jsou schopné manipulovat vztahy mezi lidmi a jejich identitami.

Promítání se koná v úterý 12. prosince od 19:15 v kinosále Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1).

Více informací viz https://promitejity.cz/verejna-projekce/782/.