Akce: Advent na Univerzitě Karlově (12. 12. 2017)

8.prosince 2017, 13:18

Srdečně vás zveme na slavnostně nazdobený dvůr Karolina. Přijďte se pobavit se svými spolužáky, kolegy a přáteli.

Univerzita Karlova zve své studenty, zaměstnance a členy Klubu Alumni UK na teplé nápoje a cukroví zdarma. Stačí se prokázat průkazkou zaměstnance či studenta UK nebo člena Klubu Alumni UK.

hlavní program:
15:00 zahájení
15:30 vánoční koledy
16:00 uvítání od prorektorky pro evropskou problematiku prof. Lenky Rovné a zdravice rektora prof. Tomáše Zimy – rozsvícení vánočního stromu
16.15 vyhlášení výherců tomboly
16:30 několik slov o Vánocích od profesora Jana Royta
17:00 vyhlášení výherců tomboly
17:10 světelná show Pa-Li-Tchi
17:30 společné zpívání koled v rytmu balkánské dechovky pod taktovkou skupiny Oranžáda

afterparty ve Studentském klubu Celetná
18:00 Jazzevec

doprovodný program
dvůr Karolina nasvícený Institutem světelného designu (cca od 16:00 hod.)
zdobení perníkových Karlů
tombola s dárky, které věnovaly fakulty
živý Betlém
fotokoutek s tematickými dekoracemi
vánoční vzkazy na Stromě přání
vyhřívané posezení

15:30 komentovaná prohlídka historických prostor Karolina a muzea UK (sraz v recepci Ovocný trh 5)

16:30–17:30 přednáška Prožívání adventu v minulosti, PhDr. Miloš Sládek, Ph.D., KTF UK – Studentský klub Celetná, vstup ze dvora Karolina, nebo z Celetné 20

program nejen pro děti
Pedagogická fakulta UK ve spolupráci s Pedagogickým spolkem Emil si pro vás a vaše ratolesti připravila speciální program. Se svými nejmenšími se můžete vydat na cestu kolem světa a oslavit zimní svátky napříč kontinenty. Představíme vám, jak se slaví Vánoce ve Skandinávii, Asii, Americe nebo si připomeneme dávno zapomenuté české tradice.

Přijďte si k nám užít legraci při vyrábění dekorací, ozdob, dárků či přání a prožijte pravé kouzlo Vánoc!

Veškerý program je ZDARMA.

Změna programu vyhrazena.

Akce se koná v úterý 12. prosince od 15:00 v prostorách Karolina.

Více informací viz https://www.facebook.com/events/136310203745378/.