Konference: „Balkánský expres. Neviditelní, přehlížení, zapomenuti.“ (1. - 2. 12. 2017)

25.listopadu 2017, 10:52

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy srdečně zve na konferenci Balkánský expres, tentokrát s podtitulem Neviditelní, přehlížení, zapomenuti. Konference, kterou letos čeká již 4. ročník, se bude konat od 1. do 2. prosince 2017 v Domě národnostních menšin (Vocelova 602/3, Praha 2).

V tomto roce se konference zaměří na témata zdánlivě okrajová, která po dlouhou dobu stála mimo badatelskou pozornost, přestože jejich dopad do sociální reality Balkánu je patrný. Rádi bychom tak upozornili zejména na neviditelné nebo marginalizované sociální skupiny Balkánu, včetně etnických. Stejně tak uvítáme příspěvky zaměřené na osobnosti, jevy a procesy, které se podílely a podílejí na dynamice sledovaného regionu, a které lze charakterizovat jako „neviditelné“, „přehlížené“ nebo „zapomenuté“.

Jazyky konference budou čeština, slovenština, angličtina. Konferenční poplatek pro aktivní účastníky činí 200,- Kč.

Více informací viz https://fhs.cuni.cz/FHS-1001.html?event=15581&lang=cz.