David Kosař: Uprchlická krize jako výzva pro české azylové právo a politiku (7. 3. 2016)

6.března 2016, 00:23

Common Law Society Vás zve na přednášku David Kosař: Uprchlická krize jako výzva pro české azylové právo a politiku.

Vážení příznivci Common Law Society,

dovolte nám, abychom vás pozvali na přednášku Davida Kosaře z Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně (PF MU) na téma „Uprchlická krize jako výzva pro české azylové právo a politiku“. Přednáška je součástí Roku s uprchlíky, který organizujeme společně s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze (PF UK) a dalšími studentskými spolky. Naším cílem je přispět k současné veřejné diskusi na uprchlické téma zvýšením právního povědomí o příčinách, důsledcích i možných řešeních nastalé krize. Po geopolitickém kontextu uprchlické krize a roli Evropské unie a jejího práva při jejím řešení, kterým byly věnovány dvě přednášky na podzim 2015, se nyní společně s Davidem Kosařem ponoříme do českého azylového práva a politiky a výzev, které jim uprchlická krize přinesla.

David Kosař je vedoucí Katedry ústavního práva a politologie na PF MU. Během své bohaté právnické kariéry působil mimo jiné i jako asistent na Nejvyšším správním soudě a Ústavním soudě. Je odborníkem a autorem mnoha publikací v oborech srovnávacího ústavního práva, ústavní teorie, základních lidských práv, azylu a uprchlictví, nezávislosti soudů a soudců, mezinárodního práva nebo práva EU. V roce 2015 získal David Kosař jako první ve svém oboru prestižní ERC grant.

Přednáška proběhne v pondělí 7. března 2016 na Právnické fakultě UK (nám. Curieových 7, Praha) od 18:00 hod. v místnosti číslo 303.

Více na: https://www.facebook.com/events/718910784912664/