Přednáška a promítání: Mike's Place: A story of love, blues and terror in Tel Aviv od Joshuy Faudema (25. a 27. 11. 2015)

21.listopadu 2015, 15:27

Pražské centrum židovských studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy vás srdečně zve

na přednášku s názvem "Mike's Place: Od filmu ke komiksu", která proběhne ve středu 25. listopadu od 14:45 do 15:45

v místnosti 238, v Celetné 20, Praha 1.

Přednáška bude proslovena v hebrejštině.

Joshua Faudem je izraelský dokumentarista a autor grafického románu Mike's Place: A story of love, blues and terror in Tel Aviv. Román zachycuje příběh teroristického útoku, jenž se odehrál v Izraeli během natáčení Faudemova dokumentu Blues by the Beach, jeho širší kontext a způsoby aktérů, jak se s traumatizující zkušeností vyrovnat.

Širším tématem Faudemovy tvorby jsou strategie překonávání propastí mezi jednotlivými segmenty izraelské společnosti, např. série dokumentů Jerusalem Project.

Pro ty z Vás, kteří zmiňovaný dokument ještě neviděli, či preferují angličtinu před hebrejštinou, upozorňujeme na možnost

shlédnutí filmu v pátek 27. listopadu ve 20.15 hod. v rámci NTKino za účasti režiséra.

Joshua Faudem (IL/USA), dokumentární film Blues na pláži, USA, 2004, 75 min.

Bar Mike's Place v Tel Avivu byl známý jako oáza živé muziky a multikulturní přátelské atmosféry. Během druhé intifády na něj však byl spáchán teroristický útok, který za sebou zanechal tři mrtvé a padesát zraněných. Shodou okolností zrovna v té době o baru natáčel dokument izraelský absolvent pražské FAMU Joshua Faudem. Kamera tak zachytila dny předcházející útoku, samotnou tragickou událost i týdny poté, kdy celý tým Mike's Place usiluje o obnovení původní atmosféry baru. Vzniklý dokument Blues na pláži sbíral ocenění po celém světě a vy máte možnost ho vidět v pátek 27. 11. ve 20.15 hod. v rámci NTKino za účasti režiséra.

VSTUP ZDARMA

DOPROVODNÝ PROGRAM

V 19:00 v Café Prostoru_ představení grafického románu Mike's Place: Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu

Kniha, která se řadí k populárnímu žánru autobiografického komiksu, vznikla z Joshuovy potřeby překonat trauma pomocí dlouhodobého tvůrčího procesu. Zobrazuje příběhy jednotlivých aktérů - obětí i atentátníků, i širší kontext celé události. Vyšla za vynikajících ohlasů na jaře 2015 v USA, v České republice a v dalších zemích.

Joshua Faudem je americko-izraelský dokumentarista, absolvent pražské FAMU. Natočil, produkoval a režíroval řadu výrazných dokumentárních snímků a televizních pořadů v Izraeli, Evropě a Severní Americe. Je režisérem oceňovaného dokumentu Blues na pláži (Blues by the Beach).

Partnerem filmu je Velvyslanectví Státu Izrael v České republice.