Konference: Fenomén: Polská literární reportáž (16. 4. 2015)

11.dubna 2015, 22:36

Zajímá vás, kde leží hranice mezi žurnalistikou a beletrií? O čem píší současní polští reportéři?

Proč dnes v Polsku vycházejí reportáže především knižně? Jak vypadá zákulisí největší polské reportérské novinové přílohy?

Na tyto a podobné otázky odpoví ve čtvrtek 16. dubna na Filozofické fakultě UK a v Polském institutu:

Włodzimierz Nowak, reportér a šéfredaktor reportérského speciálu Duży Format,

Magdalena Budzińska, vedoucí redaktorka nakladatelství Czarne a editorka reportážní edice,

Magdalena Piechota z Univerzity Marie Curie-Sklodowské v Lublinu, která se zaměřuje na dějiny publicistických žánrů, především reportáže, a Igor Borkowski, novinář, profesor Vratislavské univerzity a vedoucí doktorského studia žurnalistiky.

V rámci doprovodného programu se budete moci setkat s polskou reportáží i v rámci pracovního workshopu vedeného

Igorem Borkowským a na přednášce Magdaleny Piechoty „O twórczości polskich reporterek“.

Akce se koná ve spolupráci Katedry středoevropských studií FF UK, Vratislavské univerzity, Polského institutu v Praze

a Velvyslanectví Polské republiky v Praze

Místo konáníKnihovna Jana Palacha – Zelená studovna, FF UK (nám. Jana Palacha 2); Polský institut v Praze (Malé nám. 1, Praha 1).

Tlumočení do češtiny zajištěno. Vstup na všechny akce je volný.

Více na: http://kses.ff.cuni.cz/node/709