Seminář: Čtením k demokratickému myšlení: seminář pro studenty a budoucí učitele (21. 11. 2017)

18.listopadu 2017, 13:28

V semináři pracujeme s vybranými ukázkami (nejen) z beletristických textů, na nichž ukazujeme manipulační strategie a v nichž odhalujeme populistické či demagogické myšlenky. Učíme metodologické postupy, jak s takovými texty pracovat ve výuce.
Veškeré materiály budou pro účastníky semináře k dispozici.

Kdy: úterý 21. 11. 2017 2017 od 18:00

Kde: Místnost č. 300 (třetí patro), hlavní budova FF UK (náměstí Jana Palacha 2, Praha 1)

Lektorka: Nina Rutová

Kdo se může na seminář přihlásit: studenti Filozofické fakulty UK

Nina Rutová je lektorka kritického myšlení, mediální výchovy a interaktivních seminářů pro středoškolské studenty Havel v kostce. Pro Člověka v tísni vytvořila 40 lekcí s obsahovým důrazem na výchovu k aktivnímu občanství. Se Světem knihy spolupracuje na kampani Rosteme s knihou.

Seminář Čtením k demokratickému myšlení připravil Svět knihy v rámci kampaně na podporu četby Rosteme s knihou.

V případně většího počtu zájemců seminář zopakujeme v úterý 28. 11. 2017.

Kapacita semináře je omezena na 20 účastníků a je nutné se níže registrovat.

Více informací a registrační formulář viz https://www.ff.cuni.cz/udalost/ctenim-demokratickemu-mysleni-seminar-pro-studenty-budouci-ucitele/.