Akce: Informační den Univerzity Karlovy: informace o studiu i bohatý doprovodný program (11. 11. 2017)

4.listopadu 2017, 19:22

Univerzita Karlova opět připravila pro všechny zájemce o studium Informační den. Patnáctý ročník této akce se uskuteční v prostorách Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty UK na pražském Albertově v sobotu 11. listopadu od 9 do 16 hodin. Vedle informací o možnostech studia čeká na návštěvníky též bohatý doprovodný program.

V průběhu akce se představí všech sedmnáct fakult univerzity. Zájemci o studium u jednotlivých stánků získají kompletní informace o nabídce studijních programů, kterých UK v současné době nabízí více než tři stovky. Zároveň se dozvědí podrobnosti o přijímacím řízení pro akademický rok 2018/2019, podmínkách studia, možnostech ubytování a množství dalších užitečných rad důležitých při rozhodování o podání přihlášky na vysokou školu.

V rámci Informačního dne bude po celou dobu probíhat bohatý doprovodný program, který je zaměřen na přípravné kurzy ke studiu na UK, na otázky ubytování a stravování, zájmovou činnost studentů či možnosti studijních pobytů v zahraničí. Návštěvníci jsou také zváni do Studentské kavárny na dvoře Purkyňova ústavu, kde si budou moci neformálně u kávy popovídat se současnými studenty jednotlivých fakult o jejich zkušenostech se studiem. Uchazeči se speciálními potřebami se budou moci dozvědět během celého dne potřebné informace o možnostech modifikovaného přijímacího řízení. Součástí doprovodného programu bude i tradiční komentovaná procházka kampusem na Albertově.

Novinkou letošního roku je představení projektu Science Slam – soutěže, při které se vědci stávají herci a populární formou stand-up výstupu prezentují veřejnosti své myšlenky a nadšení pro vědu.

Pro návštěvníky bude rovněž připravena prohlídka Chlupáčova muzea historie země a Botanické zahrady UK.

Informační den je pro všechny návštěvníky zdarma.

Více informací viz https://www.ff.cuni.cz/udalost/informacni-den-univerzity-karlovy-informace-studiu-bohaty-doprovodny-program/.