Akce: Večer otevřené vědy (26. 10. 2017)

21.října 2017, 17:23

Studentské spolky LIBRAIN, Praxis a Knihovna ÚFaR FF UK si vás dovolují srdečně pozvat na diskusní večer o otevřené vědě a otevřeném přístupu k publikačním výsledkům, který nabídne především zkušenosti a postoje osob zapojených do různých fází publikačního procesu, tedy nejen autorů (přírodních a humanitních vědců), ale také univerzitních knihovníků a vydavatelů. Rádi bychom konfrontovali znalosti a zkušenosti diskutujících, rozmýšleli, jak usnadnit cestu k otevřené vědě, která je lemována na první pohled nesrozumitelnými milníky (APC, Green/Golden Way, DSpace, ORCID, DOAJ…), a reflektovali snahy a směřování univerzity v těchto souvislostech.

19:00 TED Talk Terezy Simandlové: Jak je důležité míti open access

19:30 Diskusní večer na téma Otevřená věda
Diskutující: Tereza Simandlová, Radek Ocelák, Jan Nekolný, Vojtěch Dostál a Roman Šolc.

21:00 Promítání filmu Zázračné dítě internetu

Akce se koná ve čtvrtek 26. října od 19:00 v Kampusu Hybernská (Hybernská 4) v rámci mezinárodní akce na podporu otevřeného přístupu k výsledkům vědeckého výzkumu Open Access Week 2017.

Více informací viz https://www.facebook.com/events/351405505305079/.