Týden pro vzdělanost: Čtvrtek 5. 10. na FF UK

30.září 2017, 21:08

Čtvrtek 5. října 2017 na FF UK v rámci Týdne pro vzdělanost

V rámci akce Týden pro vzdělanost proběhne řada akcí, které mají upozornit na současný tristní stav financování českého školství a vědy.

DISKUZE: KDE/KDO JSOU VYSOKOŠKOLSKÉ ODBORY?
Čas: 16:00
Místnost bude upřesněna.

Jak se v minulých dnech, týdnech a měsících ukázalo, tak důležitým aktérem pro debatu nejen s vládními představiteli jsou také odbory.

Ve světě je role odborů na univerzitách, ale i středních školách, zcela stěžejní, pomáhají akademikům, akademičkám,

ale i studentům a studentkám se organizovat a reagovat na dění uvnitř i vně univerzit.

Jaká je situace na Univerzita Karlova a dalších pedagogických a vědeckých institucích? Kde jsou odbory a kdo v nich působí?

Jaká je a jaká by měla být jejich role?

Přijďte podebatovat s představiteli a představitelkami vysokoškolských odborů a třeba společně vymyslíme, jak jim pomoci.

DISKUZE: PŘÍBĚH DOKTORANDŮ A DOKTORANDEK HUMANITNÍCH FAKULT
Čas: 18:00
Místnost bude upřesněna.

Nedílnou a zásadní součástí jsou i podmínky doktorandů a doktorandek. Jejich práce často tvoří základ pedagogické

i vědecké činnosti kateder, fakult a univerzit, oni sami jsou ovšem často nuceni si přivydělávat v kavárnách na recepcích

nebo u telefonních operátorů. Přijďte si poslechnout konkrétní příběhy.

Na Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy budete moci od 16:00 nahlédnout v rámci akce Doktorandi - skutečný příběh!,

jak jsou na tom doktorandi a doktorandy přírodních a lékařských věd, a na Filozofická fakulta Univerzity Karlovy bude od 18:00

pokračovat svědectví doktorandů a doktorandek humanitních a společenských věd.

Týden pro vzdělanost zakončíme na Právnická fakulta Univerzity Karlovy na Setkání přátel vzdělanosti na UK.

Více zde: https://www.facebook.com/events/154913975099640/