Akce: Společenské a humanitní vědy Science Slam CUNI (12. 6. 2017)

10.červen 2017, 11:28
► Poslední oblastní kolo, určené pro společenské a humanitní vědy, obsáhlo nejrůznorodější paletu výzkumů. Přijď se podívat a rozhodnout o vítězi. Už 12. 6. 2017 od 18:00 ve Studentském klubu Celetná.

► Nejširší zastoupení fakult slibuje vědu, kde byste jí možná nehledali a výzkumy, které byste nečekali!

► Zábava, akce, napětí a především šance zažít vědu jinak, to je Science Slam!

Co je Science slam?
Science slam je formát, který má pomoci popularizovat vědu a výzkum. Je to soutěž, při níž vědci formou stand up výstupu představují své zajímavé vědecké a výzkumné projekty.

Před samotnou soutěží se vědci účastní workshopu prezentačních dovedností, které pak mají co nejlépe využít ke svému vystoupení. Z věd...ců se tak stávají vlastně herci a z publika porota, která rozhoduje o nejlepších.

Vítězové domácích (školních) kol se pak účastní meziuniverzitní soutěže a turné po školách a dalších reprezentativních akcích po celé České Republice. Mohou tak veřejnosti ukázat, že věda a výzkum mají své místo na této planetě a že se tu stále děje něco nového a zajímavého, co lze sdělit laické veřejnosti v jednoduché a zábavné podobě.

Samotná prezentace trvá šest minut a není dovoleno používat audiovizuálních pomůcek. Mimo to se však kreativitě meze nekladou. Pojďte nám tedy pomoci ukázat veřejnosti novinky a zajímavá zákoutí z oblasti vědy a výzkumu.

SLAM NA UNIVERZITĚ KARLOVĚ

Science slam je nový projekt Univerzity Karlovy, je to příležitost setkat se tváří v tvář s vědci, kteří poutavým, zajímavým a zábavným způsobem prezentují témata z oblasti současné vědy a výzkumu.
Science slam je soutěž, při které se vědci stávají herci a populární formou stand up výstupu prezentují veřejnosti své myšlenky a nadšení pro vědu. Porotou je publikum.
Je to možnost setkat se s přáteli, kolegy i jinými zajímavými lidmi, pobavit se, popovídat si a dozvědět se o nových tématech, případně i navázat nové kontakty a spolupráce.

► Více na: http://
scienceslam.cuni.cz/

Akce se koná v pondělí 12. června od 18:00 ve Studentském klubu Celetná (Celetná 20).