Filmový klub Studentské rady: Baader Meinhof Komplex (2008) (11. 5. 2017)

5.května 2017, 23:09

Studentská rada FF UK zve na další promítání svého filmového klubu, tentokrát filmu Baader Meinhof Komplex (2008).

Německo, 70. léta 20. století. Vražedné bombové útoky, strach z terorismu a z vnitřního nepřítele otřásají základy křehké demokracie poválečného Německa. Radikální “děti” nacistické generace v čele s Andreasem Baaderem (Moritz Bleibtreu), Ulrikou Meinhofovou (Martina Gedeck) a Gudrun Ensslinovou (Johanna Wokalek) vedou násilnou válku proti tomu, co považují za novou tvář fašismu: americký imperialismus podporovaný německou vládou, jejíž členové mají nacistickou minulost. Cílem mladých radikálů je “lidštější” společnost. Bohužel používáním nehumánních prostředků nejenže šíří teror a krveprolití, ale sami svoji lidskost ztrácejí. Šéf německé policie Horst Herold (Bruno Ganz) je muž, který jim je v patách, ale zároveň jejich konání velmi dobře chápe. Nakonec v honu na mladé teroristy slaví úspěchy, ale je si vědom, že oni jsou jen špičkou ledovce.

Promítání se koná ve čtvrtek 11. května od 19:00 na hlavní budově FF UK (nám. Jana Palacha 2, Praha 1) v místnosti č. 2.

Více informací viz https://www.facebook.com/events/1314677585254405/.